O BOLKU

BOLESŁAW PAWICA

REŻYSER, SCENARZYSTA I PRODUCENT

Reżyser i producent telewizyjno-filmowy. Absolwent Wydziału Reżyserii łódzkiej PWSFTviT. Reżyseruje i produkuje widowiska muzyczne, gale, koncerty, programy telewizyjne, z których większość powstała na zlecenie polskich telewizji – TVP1, TVP2, Polsat i TVN.

Wspólnie z Jarosławem Szodą zrealizował ponad 80 teledysków największych polskich wykonawców. Laureat wielu nagród m.in. Fryderyków, Yachów, Superjedynek. Do ważnych produkcji tego artystycznego tandemu należy zaliczyć pełnometrażowy film fabularny w koprodukcji polsko-szwedzkiej „Handlarz cudów” z Borysem Szycem w roli głównej.
Od 2000 roku współwłaściciel firmy FABRYKA Spółka Realizatorów Filmowych i Telewizyjnych. W latach 1992-1999 dyrektor artystyczny studia filmowo-telewizyjnego ACCESS GRAM TV. Na początku lat 90. nawiązał stałą współpracę z Telewizją Publiczną; w kolejnych latach także z innymi ogólnopolskimi stacjami komercyjnymi.
W latach 80. współpracował z Wytwórnią Filmów Fabularnych w Łodzi, łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych oraz ze studiem im. K. Iżykowskiego i Studiem Karola Munka.

 

Kontakt: +48 609 114 300, bolek@fabryka.info >

CV Bolek Pawica >

TV Showreel >
 
 

Bolek Pawica w akcji:


 

 
 
backBotton